i-Půjčky-ihned.cz
|
Půjčky tak rychle, jak je to jen možné
Zjistěte si informace o tom:
  • Jak si půjčit bezpečně a bez rizik
  • Jaký typ půjčky je pro Vás nejvhodnější
  • Jak se vyhnout problémům se splácením

Co dělat když se dostanu do dluhové pasti

Upozornění: Údaje na této webové stránce nemusí být aktuální a nemusí tak být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Co je dluhová past a jak z ní ven

3. listopadu 2014

Do dluhové pasti se člověk dostane bez mrknutí oka. Půjčovat si peníze je jednoduchá záležitost, tedy až do chvíle, kdy se splátky vymknou kontrole. Člověk si uzavře jednu půjčku u klasické banky, jenže časem prostě přijde na to, že na ty splátky nejsou peníze. Tak aby nevznikl problém, si člověk půjčí v další bance.

Nějaký čas je tedy z čeho splácet a všechno se zdá v pořádku, ale za nedlouho už nestíhá splácet ani jednu ze dvou půjček a tím se lehce dostane do registru dlužníků. Teď už nezbývá nic jiného, než si na ty splátky zřídit půjčku nebankovní, a tak to jde stále dokola a dokola. Člověk si půjčuje na to, aby splatil půjčku a to je jeden velký začarovaný kruh, kterému říkáme dluhová past.

Jak z dluhové pasti ven

Když už v dluhové pasti jste, musíte se zamyslet v první řadě sami nad sebou. Kde se stala chyba, jak jí budete řešit a tak dále. Než se obrátíte na odborníka z oboru, zkuste si doma sami sepsat vaše měsíční příjmy a hned vedle toho výdaje, zkuste se pořádně zadívat do vašeho soupisu výdajů, zda by nešlo něco omezit nebo úplně vyškrtnout. Vše pořádně prozkoumejte, proberte s někým z rodiny, s partnerem nebo rodiči a dejte svým dluhům nějaký řád. Až když budete přesně vědět, jak na tom s příjmy, výdaji a dluhy můžete se obrátit na někoho z oboru financí a bankovnictví a zkusit s ním problém vyřešit.

Pomoc v dluhové pasti

Pokud se do dluhové pasti dostanete, je jedním z řešení vyhledat odbornou pomoc v dluhové poradně, pohovořit si o problémech, které u vás nastaly a oni vám poradí co dělat. Další možností je zkusit na internetu najít různá diskuzní fóra, kde si lidé navzájem radí a popisují svoje příběhy a zkušenosti s dluhovými pastmi.

Naše tipy

Nevíte co koupit svým blízkým letos k Vánocům? Navštivte www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním Vánočních dárků.

Ferratum půjčka SMS je asi nejrozšířenější a nejznámější SMS půjčkou v ČR.

– Půjčka přes SMS tak rychle jak to jen jde - to je SMS půjčka ihned.

– Nabídku i poptávku půjček v přehledné formě nalezneme na stránkách Inzerce půjček online.

Nabídka půjček je v současnosti bohatá a vybere si v podstatě každý.

– K nejméně rizikovým půjčkám na finančním trhu patří bankovní půjčky, které jsou nabízeny zavedenými bankovními institucemi.

– Největší bankovní dům u nás - Česká Spořitelna - nabízí svým klientům výhodné půjčky České spořitelny.

Všechna práva vyhrazena © 2014 i-Půjčky-ihned.cz
Provozovatel tohoto webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.