i-Půjčky-ihned.cz
|
Půjčky tak rychle, jak je to jen možné
Zjistěte si informace o tom:
  • Jak si půjčit bezpečně a bez rizik
  • Jaký typ půjčky je pro Vás nejvhodnější
  • Jak se vyhnout problémům se splácením

Pojištění odpovědnosti v zaměstnání

Pojištění odpovědnosti v zaměstnání má smysl

13.dubna 2019

Vykonáváte takové zaměstnání, kde hrozí, že způsobíte nějakou škodu? Pro takové situace se vám vyplatí pojištění odpovědnosti. Toto pojištění se však hodí de facto všem zaměstnancům, protože nikdy nevíte, kdy rozbijete firemní techniku nebo poškodíte výrobní stroje. Co byste měli o pojištění odpovědnosti z výkonu povolání vědět?

Úhrada škody až do 4,5 násobku platu

Zaměstnavatel po vás může chtít až 4,5 násobek vašeho platu. Škodu můžete způsobit jak nic, například můžete zavinit dopravní nehodu služebním autem nebo rozlít pití do služebního notebooku. Pojišťovny nabízejí pojištění podle rizik a umožňují, aby si klienti vybrali vlastní limity plnění, popřípadě výši spoluúčasti. Toto pojištění je relativně levné a pokryje všechny běžné škody v zaměstnání.

Jakou škodu můžete z pojištění uhradit?

A co toto pojištění obvykle pokrývá? Pojišťovna za vás zaplatí majetkovou škodu, škodu na zdraví, finanční škodu nebo dopravní nehodu. Pojištění se mnohdy stahuje nejen na zaměstnance v hlavním pracovním poměru, ale i na brigádníky a pracovníky, kteří uzavřeli se zaměstnavatelem dohodu o pracovní činnosti. Některé pojišťovny nabízejí akci, že při sjednání přes internet dostanete zajímavou slevu z ceny pojištění.

Vyberte si výši spoluúčasti

Pojištění se obvykle vztahuje na škody, které způsobíte při výkonu povolání v zaměstnání nebo na služebních cestách, a to v rámci celé Evropy. Mějte na paměti všechno, co se může stát, a buďte připraveni na to, až po vás bude chtít zaměstnavatel náhradu škody. A to i v případě, že došlo k neúmyslnému zavinění. Spoluúčast se pohybuje od 1 tisíce korun až po 30% spoluúčast. Čím je spoluúčast vyšší, tím je pojištění levnější. Doporučujeme vám však připlatit si za pojištění a snížit spoluúčast na minimum.

Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání má smysl. Nestojí tolik peněz a budete ve svém zaměstnání chráněni proti vymáhání škody zaměstnavatelem.

Naše tipy

Nevíte co koupit svým blízkým letos k Vánocům? Navštivte www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním Vánočních dárků.

Ferratum půjčka SMS je asi nejrozšířenější a nejznámější SMS půjčkou v ČR.

– Půjčka přes SMS tak rychle jak to jen jde - to je SMS půjčka ihned.

– Nabídku i poptávku půjček v přehledné formě nalezneme na stránkách Inzerce půjček online.

Nabídka půjček je v současnosti bohatá a vybere si v podstatě každý.

– K nejméně rizikovým půjčkám na finančním trhu patří bankovní půjčky, které jsou nabízeny zavedenými bankovními institucemi.

– Největší bankovní dům u nás - Česká Spořitelna - nabízí svým klientům výhodné půjčky České spořitelny.

Všechna práva vyhrazena © 2014 i-Půjčky-ihned.cz
Provozovatel tohoto webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.