i-Půjčky-ihned.cz
|
Půjčky tak rychle, jak je to jen možné
Zjistěte si informace o tom:
  • Jak si půjčit bezpečně a bez rizik
  • Jaký typ půjčky je pro Vás nejvhodnější
  • Jak se vyhnout problémům se splácením

Smlouva o půjčce - k čemu je, jaké má náležitosti

Upozornění: Údaje na této webové stránce nemusí být aktuální a nemusí tak být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Smlouva o půjčce

1. října 2014

Ačkoliv se může někomu zdát to, že po vás přítel chce podepsat smlouvu, jako projev nedůvěry, věřte, že si jen chce ošetřit své peníze. Člověk nikdy neví, co se stane a smlouva je jediná jistota. Pokud vám někdo nebude chtít vrátit peníze, které jste mu půjčili a dohodli se pouze ústně, u soudu vám nepomohou, nemáte žádný důkaz, že to nebyl dar, ale půjčka.

Samozřejmě pokud máte aspoň nějaký nepřímý důkaz, jako je SMS zpráva, email nebo například důkaz o převodu peněz na účet dlužníka, máte šanci, že to soud bude řešit. Smlouva o půjčce je pouze dohoda mezi dvěma lidmi, aby předešli případným nedorozuměním.

Kdy je smlouva potřeba

Je asi zřejmé, že kvůli 300 korunám se smlouva uzavírat nemusí. Smlouva by se měla uzavřít, pokud jde o větší finanční obnos, který by opravdu měl být splacen, o který byste neradi přišli. Samozřejmě, že záleží na povaze člověka, jestli mu 70 tisíc přijde jako malá zanedbatelná částka nebo si kvůli ní smlouvu uzavře. Smlouva o půjčce není povinnost, ale spíše výhoda.

Jak sepsat smlouvu o půjčce

Smlouva o půjčce mezi dvěma osobami nemusí být nutně notářsky ověřená. Tato smlouva funguje hlavně jako dohoda. Samozřejmě i tahle dohoda musí obsahovat určité náležitosti, jako třeba identifikaci věřitele i dlužníka, výši půjčky nebo datum splatnosti půjčky. Dobré je v dohodě také uvést, jak se bude dluh splácet, jestli jednorázově nebo po splátkách, případně po jak velkých splátkách. Aby byla dohoda platná, musí jí samozřejmě dlužník i věřitel podepsat a musí jí označit datem, kdy byla smlouva uzavřena.

Naše tipy

Nevíte co koupit svým blízkým letos k Vánocům? Navštivte www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním Vánočních dárků.

Ferratum půjčka SMS je asi nejrozšířenější a nejznámější SMS půjčkou v ČR.

– Půjčka přes SMS tak rychle jak to jen jde - to je SMS půjčka ihned.

– Nabídku i poptávku půjček v přehledné formě nalezneme na stránkách Inzerce půjček online.

Nabídka půjček je v současnosti bohatá a vybere si v podstatě každý.

– K nejméně rizikovým půjčkám na finančním trhu patří bankovní půjčky, které jsou nabízeny zavedenými bankovními institucemi.

– Největší bankovní dům u nás - Česká Spořitelna - nabízí svým klientům výhodné půjčky České spořitelny.

Všechna práva vyhrazena © 2014 i-Půjčky-ihned.cz
Provozovatel tohoto webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelského úvěru ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.